top of page
Search

Музична фалеристика


Українські фестивалі в діаспорі розпочалися з того дня, як тільки наш емігрант отримував у пашпорті печатку від прикордонної служби. Він же знаходив собі подібних, об’єднуючись у театральні та хорові товариства, виступав з рідною піснею та народними танцями перед своїми і чужими. Вони були першими і найкращими. Про них писали найвпливовіші музичні критики, їх нагороджували заслуженими медалями і запрошували на професійні сцени. Вони своєю активністю на громадській і культурній ниві попередили день незалежності Україні саме у серпні! Так 23 серпня 1930 року відбулося відкриття знаменитого американського музичного фестивалю Сhicagoland Music Festival в Grant Park, сьогодні відомого як Lollapalooza.


150000 присутніх американців слухали виступ українського хору під керівництвом Юрія Бенецького. Хор здобув 1 е місце!


1931 рік – 1 е місце з нагородженням золотою відзнакою завоював мішаний хор під керівництвом Юрія Бенецького – Chicagoland Soldiers Field Music Festival. Спонсор проведення – Chicago Tribune.


1933 рік – 2 е місце з нагородженням срібною відзнакою завоював мішаний хор під керівництвом Юрія Бенецького – Chicagoland Soldiers Field Music Festival. Спонсор проведення – Chicago Tribune.


1935 рік - 1 е місце з нагородженням золотою відзнакою завоював мішаний хор під керівництвом Юрія Бенецького – Chicagoland Soldiers Field Music Festival. Спонсор проведення – Chicago Tribune.

Сьогодні про ці події засвідчують відзнаки, які збережені в Українському Національному Музеї в Чикаго...


Програми з концертів проведення не лише двох днів, а цілого фестивального тижня у серпні 1933 року під час міжнародної виставки “Століття Прогресу” відкривають силу талантів української Америки: “Козацький хор” у Чикаго заснував дирегент Семен Чуба. Головний склад - це юнаки молодечої сотні 1 ої авіаційної школи Союзу гетьманців-державників у Чикаго.


13 серпня 1934 року він виборов почесне 2 місце серед 11 хорів у конкурсі, що проводився видавництвом газети Chicago Tribune. Вони відкрили світові Україну першими і були гідними послами своєї землі. Вчитайтеся в тексти звернень, написані 80 років тому -просто і щиро, запрошувалося і запрошується гостей – приходьте, ми найкращі! А чому б і ні? Так було,є і буде! (фото з архіву Українського Національного Музею в Чикаго, автор розвідок Марія Климчак).


41 views1 comment

1 Comment


Andrew Robert
Andrew Robert
Aug 25, 2023

Very interesting Blog! If anyone is searching forAssignment Help UAE, please visit our siteNo1AssignmentHelp.Com. We are available round the clock to assist you withthe best Assignment Help, Dissertation, Essay, Thesis, and Homework writing services. You can also contact our professional Writers to get the best services in Assignment Help Dubai. Visit Now.

Like
Post: Blog2_Post
bottom of page