top of page
Search

Радіо Українська Хвиля у Чикаго вітає з Новим 2022 роком

Updated: Dec 26, 2021

Дорогі друзі! Кілька днів відділяє нас від Нового 2022 року. Сьогодні остання неділя 2021 го минає з Українською Хвилею, радіопрограмою, яка щонеділі від 7ої до 8 ої години вечора на хвилях 1240 АМ лунає у Чикаго українською мовою.

Вашими незмінними ведучими є Михайло і Марія Климчаки... (WSBC 1240 AM Chicago, Ukrainian Wave, Sunday, 7-8 PM), які від 1993 року на плаву в етері американського мовлення з українською піснею та авторськими програмами, з цікавими репортажами та найкращими гостями...Чи багато у діаспорі залишилося програм, започаткованих понад 70 років тому, як основний чинник комунікації у громаді, як міст, що єднав з матірною землею перших емігрантів? На це питання ми знаємо відповідь. Є така програма, Українська Хвиля!У Чикаго, вона, успадкована нами від покоління емігрантів, які прибули з таборів ДіПі (“переміщених осіб”, кінець 40 их поч 50-их років), в режимі живого мовлення іде з 1948 року. Гордимося цією годиною (у “кращі” роки ми працювали ще у середу, щоправда, всього три роки), як також, упродовж двох років в 90-их, вели програми української православної парафії собору св.Володимира із владикою Панкратієм Дубасом. “Українська Хвиля” – так ми охрестили своє американське дитя, програму, розпочату подружжям Степаном і Люсею Самбірськими в 1952 році. У липні 1993 року, Олег Березюк ( тоді студент Ілінойського університету, нині відомий в Україні політик і лікар), запропонував нам з Михайлом начитувати реклами, тоді як сам озвучував цілу програму... це співпало з часом, коли власники шукали тих, хто б міг “перебрати радіо”... забувши про вихідні, озброївшись запорукою моральної компенсації, переконанням, що робиш щось корисне, те, до чого лежить душа, ми прийнялися за журналістику, маючи у кишені дипломи перекладачів і філологів факультету іноземних мов Львівського університету.Шлях до мрії в українській Америці. Він продовжується, ми молодіємо, голоси стали впевненіші, життя продовжується з Вами, хто не забуває нас слухати... Не всі ж мають можливість сидіти в компах і закачувати в металеві яблука свіжі зернята. Є такі, у кого як в автівках, так і вдома - незмінною залишається Українська Хвиля 1240ам.

Модне слово фітбек повертається до тебе усмішкою на вулиці незнайомих людей, які впізнають по голосі, приємно, що відчуваєш підтримку не лише від старшого покоління, але й від молодшого, які стають приятелями і колегами. І якби пафосно це не звучало – ми у період ковіду не пропустили жодної неділі, більше того, озброївшись підтримкою українського лікаря Юрія Мельника, виходили в ефір разом із ним, інформуючи про день насущний...

Для тих, хто починають радіосправу в діаспорі – пам’ятайте, що це неприбуткова, а радше збиткова сфера. Вона для тих, хто має силу волі витримати критику і кризу, для читаючих і пишучих, для тих, хто дружить з відмінками в українській мові і з спонсорами, яких стає з роками все менше. Наші ж – найстійкіші – значить найуспішніші! Їм, як і нам, залежить на тому, щоб медійний простір мав якісний зміст і незалежну думку. Це наша маленька, далеко не пафосна, доля в історію української журналістики вцілому, невидимий міст з Україною, з голосами воїнів-Героїв України, Патріархів, волонтерів, письменників, політиків, істориків, науковців, священиків, артистів, студентів, слухачів... Найголовніше і те, що ми знаємо - на нас чекають. Дякуємо усім, хто з нами! Вважаємо за честь співпрацювати з усіма медійниками упродовж багатьох років в Чикаго і в інших містах США, а тепер, завдяки фейсбуку, по цілому світі.

При співпраці радіо Юкідрайв та українським суспільним радіо на каналі Культура було започатковано радіоміст, який я мала честь вести - з Києвом і цілою Україною.

А щоб не втатити зв'язок з відвідувачами Українського Національного Музею в Чикаго, наші колеги з Українського Незалежного Радіо відкрили для нас сторінку “Музейними стежками” (моя основна робота – куратор музею УНМ Чикаго). Тепер нас бачать і чують. Подяка Сашкові Хрипливому, Оксані Чуйко, Роману Паничевному, Владиславу Кислому за співпрацю...

Мовою молодшого покоління скажу - це круто! Разом, ми, перевеслом потужної енергетики, обперезуємо Всесвіт. Зичимо Вам добра, миру і любові в Новому 2022 році! Радіо, це наше маленьке хобі, яке з нами, а ми з ним - щонеділі, як година медитаціїї. Часом не віриться, що більше як чверть століття на радіо в Чикаго- вже за нами! З Новим Роком, з Різдвом Христовим!До зустрічі у неділю 1240 АМ WSBC Chicago 7-8 pm on Sunday. (хочете стати успішними, пишіть, оголошуйтеся на нашій програмі, підтримуйте своїх!!! ми ж про вас розкажемо цілому світові!!! Головним спонсором нашої радіопрограми від 1952 року і донині та сподіваємося на майбутнє - є кредитівка "Самопоміч" в Чикаго!!! Дякуємо!!! І сповідуємо гасло - Свій до свого по своє! Хай подвоюються статки і підтримуються українська фінансова установа усіма нами!

Ваші Марія і Михайло Климчаки

303 views1 comment

1 Comment


The Cincinnati Bengals are using geared up in the direction of perform the Chicago Bears this weekend, and all factors thought of, the harm write-up is rather gentle.Following taking part in 5 quarters of soccer upon Sunday, personal injury may perhaps incorporate been a challenge for the Bengals. Upon the opposite, each individual of the starters in opposition to Sunday's video game in opposition to the Vikings are fixed in the direction of strike Soldier Business within a several times.The simply just rookie upon the damage post is Trae Waynes, despite the fact that the termstarter' is employed loosely considering that he includes but in direction of genuinely commence a video game for the Bengals.Backup shield Jackson Carman was additional…


Like
Post: Blog2_Post
bottom of page